Matta Portugal

Matta Portugal
Matta Portugal
Matta Portugal
Matta Portugal

Klubbat för:

6 400 SEK

Utropspris

2 000 SEK

MATTA, Portugal, 1900-talets första hälft, broderi på stramalj, övermönstrad med blomkvistar i rutmönster, 320x222 cm.

Bruksslitage, ställvis hårdare på kanter, senare kanter på kortsidor, små fläckar, lagningar, i behov av tvätt.

907872

2021-05-10