Matta Portugal
Klubbat för:
6 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
MATTA, Portugal, 1900-talets första hälft, broderi på stramalj, övermönstrad med blomkvistar i rutmönster, 320x222 cm.
Bruksslitage, ställvis hårdare på kanter, senare kanter på kortsidor, små fläckar, lagningar, i behov av tvätt.
907872
2021-05-10