Carl Hårleman
Klubbat för:
700 SEK
Utropspris
1 000 SEK
JEAN ERIC REHN, efter förlaga av Carl Hårleman, plan över det Gustavianska begravningskoret i Riddarholmskyrkan, kopparstick, graverat av J.E Rehn, bladmått ca 38x25 cm
PROVENIENS: Lars Lundins samling
Löst blad, i passepartout, slitage, reva med lagning, hanteringsveck
907926
2021-04-30