Carl Hårleman

Carl Hårleman
Carl Hårleman

Klubbat för:

700 SEK

Utropspris

1 000 SEK

JEAN ERIC REHN, efter förlaga av Carl Hårleman, plan över det Gustavianska begravningskoret i Riddarholmskyrkan, kopparstick, graverat av J.E Rehn, bladmått ca 38x25 cm

PROVENIENS: Lars Lundins samling

Löst blad, i passepartout, slitage, reva med lagning, hanteringsveck

907926

2021-04-30