Josef Ekberg "Sgraffito" Gustavsberg

Josef Ekberg
Josef Ekberg
Josef Ekberg
Josef Ekberg
Josef Ekberg
Josef Ekberg

Klubbat för:

500 SEK

Utropspris

1 500 SEK

JOSEF EKBERG, "Sgraffito", Gustavsberg, ytterfoder, 1917, reliefdekor av blomor och blad, höjd 25, diameter ca 30 cm.

Mindre nagg på blomma, hårsprickor i botten samt krackelyr.

907991

2021-05-09