Bertil Vallien och Göran Wärff, konstglas 3 delar

Klubbat för:

1 000 SEK

Schätzwert

2 000 SEK

Beschreibung

BERTIL VALLIEN & GÖRAN WÄRFF, skulpturer 2 st "Brains" och vas, Kosta Boda, skulpturerna av matt ljusblått och klart glas, den klara med inneslutning i svart, skulpturerna signerade Kosta Boda BV och nummer, vasen av klarglas med blästrad dekor av band, signerad Kosta Boda G. Wärff 49465, längd 7,5 och höjd 18 cm

Zustandsbeschreibung

Vasen med obetydlig repa, skulpturerna med smärre repor

908048

2021-05-07