Lockurna samt vas Kina

Lockurna samt vas Kina
Lockurna samt vas Kina
Lockurna samt vas Kina
Lockurna samt vas Kina
Lockurna samt vas Kina
Lockurna samt vas Kina

Klubbat för:

350 SEK

Schätzwert

800 SEK

Beschreibung

LOCKURNA samt VAS, porslin, Kina, 1900-tal, polykrom blomsterdekor, märkta med sex karaktärsmärke i botten, höjd 31-32 cm.

Zustandsbeschreibung

Bruksslitage, glasyrbortfall.

908063

2021-04-26