Klubbat för:
350 SEK
Schätzwert
800 SEK
Beschreibung
LOCKURNA samt VAS, porslin, Kina, 1900-tal, polykrom blomsterdekor, märkta med sex karaktärsmärke i botten, höjd 31-32 cm.
Zustandsbeschreibung
Bruksslitage, glasyrbortfall.
908063
2021-04-26
Har du ett liknande objekt
Vi söker föremål till våra kommande auktioner