Golvurna Kina

Golvurna Kina
Golvurna Kina
Golvurna Kina
Golvurna Kina
Golvurna Kina
Golvurna Kina

Klubbat för:

800 SEK

Utropspris

2 000 SEK

GOLVURNA, porslin, Kina, sent 1900-tal, konturerad mynning, polykrom kantondekor av palatsscener samt fåglar och växter, höjd 93 cm.

Bruksslitage.

908069

2021-04-26