Figurin Grand Tour
Klubbat för:
3 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ATLAS, Grand Tour souvenir, figuren i patinerad metall, sockeln och klotet i marmor, bl a rosso levanto och verde antico, höjd ca 23,5 cm
Ingår i temaauktionen Grand Tour
Ett nagg på basen, sannolikt lagning på gördeln runt pelaren, slitage
908094
2021-04-26