August Carl Libert Lentz oljemålning

Klubbat för:

5 000 SEK

Utropspris

5 000 SEK

AUGUST CARL LIBERT LENTZ (1827-1898) Motiv från Rue Namoune i Constantine, Algeriet, signerad samt daterad tergo juli 1877, olja på trä, ca 27x14 cm

Ingår i temaauktionen Grand Tour

Målningen har nyligen varit hos konservator för rengöring samt smärre retuscher

908104

2021-04-26