Glasservis

Glasservis
Glasservis
Glasservis
Glasservis
Glasservis
Glasservis

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

3 000 SEK

GLASSERVIS, 1900-talets första hälft, kvadratisk fot, dekor av festonger, 13 vinglas höjd 13,5 cm, 8 sherryglas höjd 9,5 cm, 10 selterglas höjd 8,5 cm, 1 karaff höjd 30 cm

1 selter- samt 1 vinglas med nagg på cuppor, 2 sherryglas med nagg på fötter, 1 vin- samt 1 sherryglas med avslag på fötter

908220

2021-04-30