Kartor
Klubbat för:
300 SEK
Utropspris
800 SEK
KARTOR & BROSCHYRER, 1900-talets första hälft, 10 st, resedestinationer bl.a. "Alaska and the Yukon Territory", "Orient Lind to Austrailia" och "New York Illustrated"
"Arabiska utan språkstudier" samt "New York Indipendece Day Celebration 1916" medföljer
Proveniens Agnes Cleve & John Jon-Ands dödsbo
Några revor, fläckar, ej fullt genomgångna
908297
2021-04-30