Kartor

Kartor
Kartor
Kartor
Kartor
Kartor
Kartor
Kartor
Kartor

Klubbat för:

300 SEK

Utropspris

800 SEK

KARTOR & BROSCHYRER, 1900-talets första hälft, 10 st, resedestinationer bl.a. "Alaska and the Yukon Territory", "Orient Lind to Austrailia" och "New York Illustrated"

"Arabiska utan språkstudier" samt "New York Indipendece Day Celebration 1916" medföljer

Proveniens Agnes Cleve & John Jon-Ands dödsbo

Några revor, fläckar, ej fullt genomgångna

908297

2021-04-30