Tvättskål Kina

Tvättskål Kina
Tvättskål Kina
Tvättskål Kina
Tvättskål Kina
Tvättskål Kina
Tvättskål Kina
Tvättskål Kina
Tvättskål Kina

Klubbat för:

3 400 SEK

Utropspris

2 000 SEK

TVÄTTSKÅL, porslin, Kina, 1800-talets andra hälft, dekor i emaljfärger av figurscen, undertill med märkning, diameter ca 29,5 cm

Kantförgyllning med slitage

908312

2021-04-27