Silverbestick Ryssland

Silverbestick Ryssland
Silverbestick Ryssland
Silverbestick Ryssland
Silverbestick Ryssland
Silverbestick Ryssland
Silverbestick Ryssland
Silverbestick Ryssland
Silverbestick Ryssland
Silverbestick Ryssland
Silverbestick Ryssland
Silverbestick Ryssland
Silverbestick Ryssland

Klubbat för:

5 000 SEK

Utropspris

2 500 SEK

BESTICK, 12 dlr, silver, Ryssland, tidigt 1900-tal, bestående av: 6 fiskknivar, längd ca 21 cm, 6 fiskgafflar, längd 19 cm, med ballongskaft, sannolikt fyllda, samt riklig dekor, total vikt ca 520 g

Smärre bruks- och åldersrelaterat slitage, ytliga repor och ställvis rester från putsmedel

908332

2021-05-01