Silverbestick Ryssland
Klubbat för:
5 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BESTICK, 12 dlr, silver, Ryssland, tidigt 1900-tal, bestående av: 6 fiskknivar, längd ca 21 cm, 6 fiskgafflar, längd 19 cm, med ballongskaft, sannolikt fyllda, samt riklig dekor, total vikt ca 520 g
Smärre bruks- och åldersrelaterat slitage, ytliga repor och ställvis rester från putsmedel
908332
2021-05-01