Stolar, böjträ, olika modeller, 6 st

Klubbat för:

4 200 SEK

Arviointi

3 500 SEK

Kuvaus

STOLAR, 6 st, olika modeller, 1900-talets första hälft, böjträ, varav två sannortlikt Thonet, en etikettmärkt Cosmos, vissa med reliefdekor, sitthöjd ca 46-5-47,5 cm

Kuntoraportti

Slitage med patina, flertalet med torrsprickor, några aningen vingliga, en med svälld sits, en med lös rygg.

908432

Päivämäärä:

2021-05-03