Stolar, böjträ, olika modeller, 6 st
Klubbat för:
4 200 SEK
Arviointi
3 500 SEK
Kuvaus
STOLAR, 6 st, olika modeller, 1900-talets första hälft, böjträ, varav två sannortlikt Thonet, en etikettmärkt Cosmos, vissa med reliefdekor, sitthöjd ca 46-5-47,5 cm
Kuntoraportti
Slitage med patina, flertalet med torrsprickor, några aningen vingliga, en med svälld sits, en med lös rygg.
908432
Päivämäärä:
2021-05-03