F.M Mattsson kniv
Klubbat för:
900 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KNIV, "Svenska permissionsbajonetten", F.M. Mattsson, Mora, 1900-talets första hälft, skaft med sidor av horn, krönt med ett lejon, stålblad märkt FM Mattsson, Mora, slida i läder och stål, silverplakett med gravyr, knivens längd 29 cm
Läderspänne med skador
908436
2021-04-26