F.M Mattsson kniv

F.M Mattsson kniv
F.M Mattsson kniv
F.M Mattsson kniv
F.M Mattsson kniv
F.M Mattsson kniv
F.M Mattsson kniv
F.M Mattsson kniv
F.M Mattsson kniv
F.M Mattsson kniv
F.M Mattsson kniv
F.M Mattsson kniv
F.M Mattsson kniv

Klubbat för:

900 SEK

Utropspris

1 500 SEK

KNIV, "Svenska permissionsbajonetten", F.M. Mattsson, Mora, 1900-talets första hälft, skaft med sidor av horn, krönt med ett lejon, stålblad märkt FM Mattsson, Mora, slida i läder och stål, silverplakett med gravyr, knivens längd 29 cm

Läderspänne med skador

908436

2021-04-26