Vas lergods
Klubbat för:
900 SEK
1 500 SEK
URNA / VAS, 1900-talets mitt, lergods, delvis glaserad, otydlig signatur, höjd 14, diameter 21 cm
smärre slitage, mikronagg kan förekomma, etikettmärkt med nr 139, krackelyr och sprickbildning i glasyr från tillverkning
908767
2021-05-03