Vas lergods

Vas lergods
Vas lergods
Vas lergods
Vas lergods
Vas lergods
Vas lergods
Vas lergods
Vas lergods

Klubbat för:

900 SEK

1 500 SEK

URNA / VAS, 1900-talets mitt, lergods, delvis glaserad, otydlig signatur, höjd 14, diameter 21 cm

smärre slitage, mikronagg kan förekomma, etikettmärkt med nr 139, krackelyr och sprickbildning i glasyr från tillverkning

908767

2021-05-03