Rörstrand Malmö Servisdelar 38 delar
Klubbat för:
450 SEK
Utropspris
1 000 SEK
RÖRSTRAND, Malmö, servisdelar, 38 delar, glaserat flintgods, dekor i underglasyrblått, bestående av 6 assietter, 21 mattallrikar i något olika storlek, 6 djupa tallrikar, 2 ovala uppläggsfat, 2 rektangulära uppläggsfat samt såssnipa, undersidigt stämpelmärkta i godset
Åldersrelaterat slitage. Krackelyrrer och nagg kan förekomma.
908810
2021-05-02