Rörstrand Malmö Servisdelar 38 delar

Klubbat för:

450 SEK

Utropspris

1 000 SEK

RÖRSTRAND, Malmö, servisdelar, 38 delar, glaserat flintgods, dekor i underglasyrblått, bestående av 6 assietter, 21 mattallrikar i något olika storlek, 6 djupa tallrikar, 2 ovala uppläggsfat, 2 rektangulära uppläggsfat samt såssnipa, undersidigt stämpelmärkta i godset

Åldersrelaterat slitage. Krackelyrrer och nagg kan förekomma.

908810

2021-05-02