Matservis lökmönster

Matservis lökmönster
Matservis lökmönster
Matservis lökmönster
Matservis lökmönster
Matservis lökmönster
Matservis lökmönster
Matservis lökmönster
Matservis lökmönster
Matservis lökmönster
Matservis lökmönster
Matservis lökmönster
Matservis lökmönster
Matservis lökmönster
Matservis lökmönster
Matservis lökmönster
Matservis lökmönster
Matservis lökmönster
Matservis lökmönster
Matservis lökmönster
Matservis lökmönster

Klubbat för:

4 600 SEK

Utropspris

1 200 SEK

MATSERVIS, 25 dlr, 1900-tal, troligen Tyskland, porslin med lökmönster, bestående av 6 mattallrikar, 6 dessert, 6 assietter, 2 salladsbestick, större stekfat, såsbåt, potatisskål, mindre uppläggningsskål samt fat

Mattallrikar 1 spricka samt nagg
Assietter 2 med nagg
Dessert 2 med nagg
tallrik med nagg

908954

2021-04-29