Silverbägare och bricka Ryssland

Klubbat för:

3 600 SEK

Utropspris

3 000 SEK

BÄGARE, BRICKA, (7 dlr), silver, Ryssland, 1800-talets slut, ciselerad dekor, bägare på fot, höjd ca 8,5 cm, fat med diameter ca 19,5 cm, total silvervikt ca 394 g

Bruks- och åldersrelatera slitage, vissa bägare tillböjda vid fot

908986

2021-05-02