Wedgewood ´´Jasper Conran´´ matservis
Klubbat för:
6 000 SEK
Arviointi
3 000 SEK
Kuvaus
WEDGEWOOD ´´Jasper Conran", matservis, England, 1900-talets mitt, porslin, bestående av: djupa mattallrikar i tre olika storlekar, 3 stora, 8 mellan, 8 mindre, 12 st tekoppar med fat, 2 tekoppar med fat, samt 3 stora flata uppläggningsfat, 2 stora djupa uppläggningsskålar, små skålar 6 st, gräddsnipa, sockerskål, förrättstallrikar 12 st, mattallrikar 14 st.
Kuntoraportti
En tallrik med nagg medföljer
909033
Päivämäärä:
2021-04-27