Skrivbord i gustaviansk stil
Klubbat för:
9 400 SEK
Utropspris
8 000 SEK
SKRIVBORD med uppsats, omkring 1900, gustaviansk stil, bl.a fanérat i jakaranda, intarsiadekor med fyrklöver, beslag i mässing, läderklädd skiva, höjd 76-116, 136x68 cm
Fanérskador, nyckel till uppsats saknas, bruksslitage
909127
2021-04-29