Bestickservis silver

Bestickservis silver
Bestickservis silver
Bestickservis silver
Bestickservis silver
Bestickservis silver
Bestickservis silver
Bestickservis silver
Bestickservis silver
Bestickservis silver
Bestickservis silver
Bestickservis silver
Bestickservis silver
Bestickservis silver
Bestickservis silver

Klubbat för:

12 000 SEK

12 000 SEK

BESTICKSERVIS, 76 delar, silver, MGAB, Uppsala samt Lidköping, 1900-talets andra hälft, 12 bordskedar, 11 bordsknivar med blad i rostfritt stål, 11 bordsgafflar, 11 förrättsgafflar, 10 förrättsknivar med blad av rostfritt stål, 10 förrättsskedar, osthyvel signerad Eric Löfman delvis i stål, tårtspade, liten såsslev (längd 12,5 cm), 4 smörknivar med blad i rostfritt samt 4 små uppläggningsgafflar, total vikt ca 3400 g

Ett knivblad med skador i övrigt bruksslitage.

909171

2021-05-09