Ingeborg Lundin
Valmis
2021-04-29
909184
| Korkein tarjous | 26 000 SEK |
| Arviointi | 18 000 SEK |
INGEBORG LUNDIN (1921-1992), "Ansikten", vas, Orrefors 1970, Ariel, kvadratisk med rundade hörn, underfång i blå nyanser, signerad ORREFORS Ariel Nr 536 E Ingeborg Lundin, höjd 17,5 cm
HISTORIK: Modellen formgavs 1969
Smärre repor