Ingeborg Lundin

Ingeborg Lundin
Ingeborg Lundin
Ingeborg Lundin
Ingeborg Lundin
Ingeborg Lundin
Ingeborg Lundin
Ingeborg Lundin
Ingeborg Lundin
Ingeborg Lundin
Ingeborg Lundin

Klubbat för:

26 000 SEK

Utropspris

18 000 SEK

INGEBORG LUNDIN (1921-1992), "Ansikten", vas, Orrefors 1970, Ariel, kvadratisk med rundade hörn, underfång i blå nyanser, signerad ORREFORS Ariel Nr 536 E Ingeborg Lundin, höjd 17,5 cm

HISTORIK: Modellen formgavs 1969

Smärre repor

909184

2021-04-29