Carl-Johan Boman karmstolar och soffa

Klubbat för:

640 EUR

Utropspris

500 EUR

CARL-JOHAN BOMAN, KARMSTOLAR OCH SOFFA, ETT PAR, Oy Boman Ab, 1940-tal, fast stoppad klädsel med djuphäftad rygg, stolarnas höjd 70 cm, bredd 67 cm, soffans höjd 123 cm, bredd 83 cm.

Åldersrelaterat slitage, fläckar

909203

2021-05-24