Skrammelbägare silver
Klubbat för:
6 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BRÖLLOPSBÄGARE, sk. skrammelbägare, silver, Andreas Lude Bergen 1788, probör Mathias Petersen, graverad och punsad dekor med hängen, fotring med pärlkant, höjd 12 cm, vikt 112 g
Slitage, mindre bucklor, ett hänge saknas
909270
2021-04-27