Skrammelbägare silver

Skrammelbägare silver
Skrammelbägare silver
Skrammelbägare silver
Skrammelbägare silver
Skrammelbägare silver
Skrammelbägare silver
Skrammelbägare silver
Skrammelbägare silver
Skrammelbägare silver
Skrammelbägare silver
Skrammelbägare silver
Skrammelbägare silver

Klubbat för:

6 800 SEK

Utropspris

4 000 SEK

BRÖLLOPSBÄGARE, sk. skrammelbägare, silver, Andreas Lude Bergen 1788, probör Mathias Petersen, graverad och punsad dekor med hängen, fotring med pärlkant, höjd 12 cm, vikt 112 g

Slitage, mindre bucklor, ett hänge saknas

909270

2021-04-27