Luktdosa silver Danmark
Klubbat för:
2 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
HOVEDVANDSÆG / LUKTDOSA, silver, 1700-talets slut, Danmark, ostämplad, hjärtformad, krönt med krona, daterad 1776, invändigt med svamp, graverad punsad dekor, höjd ca 7,5, vikt ca 36 g
Invändig förgyllning med slitage
909288
2021-04-27