Luktdosa silver Danmark

Luktdosa silver Danmark
Luktdosa silver Danmark
Luktdosa silver Danmark
Luktdosa silver Danmark
Luktdosa silver Danmark
Luktdosa silver Danmark
Luktdosa silver Danmark
Luktdosa silver Danmark
Luktdosa silver Danmark
Luktdosa silver Danmark
Luktdosa silver Danmark
Luktdosa silver Danmark

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

2 500 SEK

HOVEDVANDSÆG / LUKTDOSA, silver, 1700-talets slut, Danmark, ostämplad, hjärtformad, krönt med krona, daterad 1776, invändigt med svamp, graverad punsad dekor, höjd ca 7,5, vikt ca 36 g

Invändig förgyllning med slitage

909288

2021-04-27