Muslingestolen
Klubbat för:
80 000 SEK
Utropspris
25 000 SEK
ARNOLD MADSEN, tillskriven, "Clam Chair" / "Muslinge", Vik & Blindheim, Norge, modellen formgiven 1953, ben och armlän av lackad björk/masurbjörk, stoppad fåtölj med knapphäftad tygklädsel, sitthöjd 35/32 cm
Slitage, märken, repor
909389
2021-05-07