Muslingestolen

Muslingestolen
Muslingestolen
Muslingestolen
Muslingestolen
Muslingestolen
Muslingestolen
Muslingestolen
Muslingestolen
Muslingestolen
Muslingestolen
Muslingestolen
Muslingestolen
Muslingestolen
Muslingestolen

Klubbat för:

80 000 SEK

Utropspris

25 000 SEK

ARNOLD MADSEN, tillskriven, "Clam Chair" / "Muslinge", Vik & Blindheim, Norge, modellen formgiven 1953, ben och armlän av lackad björk/masurbjörk, stoppad fåtölj med knapphäftad tygklädsel, sitthöjd 35/32 cm

Slitage, märken, repor

909389

2021-05-07