Matservis Haviland & Co Limoges
Vollendet
2021-05-05
909390
| Höchstes Gebot | 3 800 SEK |
| Schätzwert | 5 000 SEK |
HAVILAND & CO LIMOGES, matservis, 134 dlr, Frankrike, delvis förgylld dekor med polykrom dekor föreställande blommor, bestående av: 46 mattallrikar, 37 förrätt, 11 djupa, 32 assietter, 2 större runda fat, 6 diverse uppläggningsfat
Naggar förekommer