Gunnar Wennerberg Blåsippa Tallrikar 19 delar

Klubbat för:

450 SEK

Utropspris

1 500 SEK

GUNNAR WENNERBERG, Blåsippa, tallrikar, 19 delar, jugend, Gustavsberg, bestående av 2 förrättstallrikar, 7 mattallrikar samt 10 djupa matttallrikar, glaserat gods, dekor blåsippor och bladverk, förgyllt kant, undersidigt stämpelmärkt i godset, diam ca 21-24 cm

Åldersrealterat slitage. Krackelyrer, missfärgningar, förgyllning med slitage och nagg förekommer.

909433

2021-05-02