Gunnar Wennerberg Blåsippa Tallrikar 19 delar
Klubbat för:
450 SEK
Utropspris
1 500 SEK
GUNNAR WENNERBERG, Blåsippa, tallrikar, 19 delar, jugend, Gustavsberg, bestående av 2 förrättstallrikar, 7 mattallrikar samt 10 djupa matttallrikar, glaserat gods, dekor blåsippor och bladverk, förgyllt kant, undersidigt stämpelmärkt i godset, diam ca 21-24 cm
Åldersrealterat slitage. Krackelyrer, missfärgningar, förgyllning med slitage och nagg förekommer.
909433
2021-05-02