Gustavsberg Stenmassa 3 delar
Vollendet
2021-05-02
909450
| Höchstes Gebot | 350 SEK |
| Schätzwert | 800 SEK |
GUSTAVSBERG, stenmassa, cylinderformade krukor, glaserat gods, blomsterderkor i blått, besteånde av 1/3 liter, 2/3 liter samt troligen 1 liter, undersidigt stämpelmärkt i godset, höjd ca 9.5-13.5 cm
Åldersrelaterat slitage. Krackelyr/ missfärgning förekommer.