Gustavsberg Stenmassa 3 delar

Gustavsberg Stenmassa 3 delar
Gustavsberg Stenmassa 3 delar
Gustavsberg Stenmassa 3 delar
Gustavsberg Stenmassa 3 delar
Gustavsberg Stenmassa 3 delar
Gustavsberg Stenmassa 3 delar

Klubbat för:

350 SEK

Utropspris

800 SEK

GUSTAVSBERG, stenmassa, cylinderformade krukor, glaserat gods, blomsterderkor i blått, besteånde av 1/3 liter, 2/3 liter samt troligen 1 liter, undersidigt stämpelmärkt i godset, höjd ca 9.5-13.5 cm

Åldersrelaterat slitage. Krackelyr/ missfärgning förekommer.

909450

2021-05-02