Tedosa Kina 1700-tal

Tedosa Kina 1700-tal
Tedosa Kina 1700-tal
Tedosa Kina 1700-tal
Tedosa Kina 1700-tal
Tedosa Kina 1700-tal
Tedosa Kina 1700-tal
Tedosa Kina 1700-tal
Tedosa Kina 1700-tal
Tedosa Kina 1700-tal
Tedosa Kina 1700-tal

Klubbat för:

2 000 SEK

1 000 SEK

TEDOSA, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), dekor av flodlandskap med pagoder i underglasyrblått, guldbård, höjd ca 13 cm

Dosa och lock med nagg samt glasyrnagg

909475

2021-04-30