Lockurna Kina 1800-tal

Lockurna Kina 1800-tal
Lockurna Kina 1800-tal
Lockurna Kina 1800-tal
Lockurna Kina 1800-tal
Lockurna Kina 1800-tal
Lockurna Kina 1800-tal
Lockurna Kina 1800-tal
Lockurna Kina 1800-tal

Klubbat för:

2 200 SEK

1 000 SEK

LOCKURNA, porslin, Kina, 1800-talets slut, balusterformad, dekor av kartuscher med flodlandskap samt lotusslingor i underglasyrblått, botten med Kangxis fyra karaktärers märke, höjd ca 17 cm

Urnan och locket med nagg

909496

2021-04-30