Konsolbord, 1800-talets första hälft
Klubbat för:
8 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
KONSOLBORD, empire, träskuren dekor och pastellage, framtagen förgyllning, ben i form av lyra, svärtad fotplatta, skiva i vit marmor, höjd 89, 85 x 45 cm
Ställvisa dekorskador, lagningar och retuscher, skivan ej ursprungig
909564
2021-05-08