Konsolbord, 1800-talets första hälft

Klubbat för:

8 000 SEK

Utropspris

10 000 SEK

KONSOLBORD, empire, träskuren dekor och pastellage, framtagen förgyllning, ben i form av lyra, svärtad fotplatta, skiva i vit marmor, höjd 89, 85 x 45 cm

Ställvisa dekorskador, lagningar och retuscher, skivan ej ursprungig

909564

2021-05-08