Pablo Picasso färglitografisk affisch
Klubbat för:
6 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
PABLO PICASSO (1881-1973): "Alex Maguy Expose 7 tableaux majeurs", 1962, signerad och daterad i trycket Picasso 15.4.62, färglitografisk affisch, bildmått ca 40x29 cm
LITTERATUR: Cwiklitzer 49, Bloch 1298
Beskuren, ej examinerad ur ram
909579
2021-04-30