Pablo Picasso färglitografisk affisch

Klubbat för:

6 400 SEK

Utropspris

3 000 SEK

PABLO PICASSO (1881-1973): "Alex Maguy Expose 7 tableaux majeurs", 1962, signerad och daterad i trycket Picasso 15.4.62, färglitografisk affisch, bildmått ca 40x29 cm
LITTERATUR: Cwiklitzer 49, Bloch 1298

Beskuren, ej examinerad ur ram

909579

2021-04-30