Fat på fot Kina 1800-tal
Klubbat för:
1 400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
FAT PÅ FOT, porslin, Kina, 1800-talets andra hälft, pentagonal form, dekor av fågelpar på trädgårdsklippa bland krysantemum i emaljfärger och sepia, botten med sigillmärke, höjd ca 5, diameter 21 cm
Smärre slitage
909735
2021-04-30