Skålfat Kina 1800-tal

Skålfat Kina 1800-tal
Skålfat Kina 1800-tal
Skålfat Kina 1800-tal
Skålfat Kina 1800-tal
Skålfat Kina 1800-tal
Skålfat Kina 1800-tal

Klubbat för:

1 200 SEK

Utropspris

1 000 SEK

SKÅLFAT, porslin, Kina, 1800-tal, dekor av fiskar i underglasyrblått, diameter ca 22 cm

Slitage, tillverkningsdefekter

909799

2021-04-30