Kanna och cremekopp

Kanna och cremekopp
Kanna och cremekopp
Kanna och cremekopp
Kanna och cremekopp
Kanna och cremekopp
Kanna och cremekopp
Kanna och cremekopp
Kanna och cremekopp
Kanna och cremekopp
Kanna och cremekopp

Klubbat för:

1 500 SEK

Utropspris

1 000 SEK

KANNA MED LOCK, CREMEKOPP, 2 dlr., porslin, 1800-tal, dekor av monogram i blomstergirland, kannan Wiener Porzellanmanufaktur, höjd ca 10-17 cm

Rester av häftmassa, kannans lock med lagning

910031

2021-04-29