Formar kannor Kåge

Formar kannor Kåge
Formar kannor Kåge
Formar kannor Kåge
Formar kannor Kåge
Formar kannor Kåge
Formar kannor Kåge
Formar kannor Kåge
Formar kannor Kåge

Klubbat för:

1 300 SEK

Arviointi

1 500 SEK

Kuvaus

WILHELM KÅGE, "Pyro", formar, 12 st, tillbringare 2+2 st, Gustavsberg, presenterades under Stockholmsautställningen 1930, längd ca 18-27, diameter 16-25, tillbringarnas höjd 12-15 cm

Kuntoraportti

Nagg, brukslitage

910053

Päivämäärä:

2021-04-30