Vas Kina 1800-tal Kanton

Vas Kina 1800-tal Kanton
Vas Kina 1800-tal Kanton
Vas Kina 1800-tal Kanton
Vas Kina 1800-tal Kanton
Vas Kina 1800-tal Kanton
Vas Kina 1800-tal Kanton
Vas Kina 1800-tal Kanton
Vas Kina 1800-tal Kanton
Vas Kina 1800-tal Kanton
Vas Kina 1800-tal Kanton
Vas Kina 1800-tal Kanton
Vas Kina 1800-tal Kanton
Vas Kina 1800-tal Kanton
Vas Kina 1800-tal Kanton

Klubbat för:

5 200 SEK

Utropspris

3 000 SEK

VAS, porslin, Kina, 1800-talets mitt, Kanton, balusterformad, med hänklar i form av parställda fohundar, dekor av blommor och djur i emaljfärger, järnoxid samt guld, höjd ca 43 cm

Stjärnspricka

910078

2021-04-29