Ikon

Ikon
Ikon
Ikon
Ikon
Ikon
Ikon

Klubbat för:

3 600 SEK

Utropspris

2 000 SEK

IKON, Ryssland, 1800-talets slut, Maria med Jesusbarnet, olja och tempera på pannå, rizza i försilvrad metall samt kiot i förgyllt och bemålat trä, kioten ca 25,5x22 cm

Sprickor i kioten, haspens bruks och åldersrelaterat slitage

910127

2021-05-06