Matgrupp nyrenässnas

Matgrupp nyrenässnas
Matgrupp nyrenässnas
Matgrupp nyrenässnas
Matgrupp nyrenässnas
Matgrupp nyrenässnas
Matgrupp nyrenässnas
Matgrupp nyrenässnas
Matgrupp nyrenässnas
Matgrupp nyrenässnas
Matgrupp nyrenässnas
Matgrupp nyrenässnas
Matgrupp nyrenässnas
Matgrupp nyrenässnas
Matgrupp nyrenässnas
Matgrupp nyrenässnas
Matgrupp nyrenässnas
Matgrupp nyrenässnas
Matgrupp nyrenässnas
Matgrupp nyrenässnas
Matgrupp nyrenässnas

Klubbat för:

13 000 SEK

Utropspris

8 000 SEK

MATSALSGRUPP, 18 dlr, 1800-talets andra hälft, nyrenässans, ek, imitationsbemålad bordsskiva, skulpterad dekor, stolarnas sitsar och ryggar i rotting, bordets mått höjd ca 80, 175x112, sitthöjd, 46, 5 iläggsskivor (varav 2 med sarg) vardera bredd 59 cm

Skivan senare bemålad, 4 lagade stolskrön, 6 stolar rottingskador

910173

2021-04-30