Diamantring art-déco
Klubbat för:
2 000 SEK
Arviointi
3 000 SEK
Kuvaus
RING, platina med 1 briljantslipad diamant, ca 0,18 ct, art-déco, troligtvis USA, 1920-tal, storlek ca 17,7/56, vikt ca 2,6 g
Kuntoraportti
smärre bruks och åldersrelaterat slitage
910182
Päivämäärä:
2021-05-08