Stig Lindberg Berså frukostdelar
Klubbat för:
3 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
STIG LINDBERG, "Berså" Gustavsberg, frukostservisdelar, 16 dlr, 1 sockerruska, 1 saltströare, 1 kanna, 1 marmeladburk med lock, 1 snibbskål, 9 äggkoppar, 1 smörask med lock, 1 skålfat, höjd mellan ca 3,5 - 19 cm
Nederdel till smörask sprucken och naggad, skålfat med mindre kantnagg, övriga delar med smärre bruksslitage
910212
2021-04-30