Roberto Matta, blandteknik

Roberto Matta, blandteknik
Roberto Matta, blandteknik
Roberto Matta, blandteknik
Roberto Matta, blandteknik
Roberto Matta, blandteknik
Roberto Matta, blandteknik
Roberto Matta, blandteknik
Roberto Matta, blandteknik

Klubbat för:

5 000 SEK

Utropspris

7 000 SEK

ROBERTO MATTA (Chile, 1911-2002): "Les Damnation", 1960-tal, signerad Matta, unik, handkolorerad litografi, ca 37x26 cm

PROVENIENS: Galerie Börjeson, Malmö 1972 (kvitto medföljer)

Ej examinerad ur ram

910259

2021-04-29